Asociacijos tarybos posėdis | Lietuvos pieno gamintojų asociacija

Asociacijos tarybos posėdis

Gruodžio 18 d. Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vyko paskutinis 2023 m. Lietuvos pieno gamintojų asociacijos (LPGA) tarybos posėdis.

Posėdžio pradžioje LPGA prezidentas Jonas Vilionis padėkojo žemės ūkio bendrovėms, kooperatyvams, ūkininkams, pieno perdirbimo ir kitoms agroverslo įmonėms parėmusioms asociaciją surengti Lietuvoje lapkritį vykusią Europos pieno tarybos generalinę asamblėją. Taip pat pristatė kokios Lietuvos pieno ūkių problemos buvo išsakytos asamblėjoje su kuriomis susiduria šalies pieno gamintojai.

J.Vilionis pristatė Ispanijos įstatymą, pagal kurį už pieną mokama kaina negali būti mažesnė nei jo pagaminimo savikaina.

2022 m. vidutinė pieno supirkimo kaina siekė ES vidurkį, o 2023 m. vėl tapo viena iš mažiausių ES. Dabar Lietuvoje vidutinė natūralaus pieno supirkimo kaina yra 419,63 eur/t, o ES 442,90 eur/t.

Žemės ūkio duomenų centro atstovė Julija Šataitė pristatė pieno ūkių situaciją. Konstatuota, kad tęsiasi karvių mažėjimas. 2023 m. jų sumažėjo daugiau kaip 4 proc. Per 11 mėn. eksportuota 5864, o pernai per tą patį laikotarpį 3232 pieninės karvės. Per mėnesį šalyje pagaminama pie 100 tūkst. t. pieno, o importuojama apie 40 tūkst.

Posėdyje konstatuota, kad gerų poslinkių pieno sektoriuje nematyti, todėl kartu su Lietuvos žemės ūkio taryba (LŽŪT) vėl rengiamasi protesto akcijoms.

J. Vilionis posėdžio dalyvius informavo, kad kitų metų sausio pradžioje su kitais LŽŪT nariais susitiks su Premjere I.Šimonyte, taip pat numatytas vizitas į Briuselį pas EK komisarus V.Sinkevičių, bei J.Wojciechowskį.

Daugiau skaitykite:

Portale „Ūkininko patarėjas

Portale „Mano ūkis