Europarlamentaras B. Ropė pristatė savo veiklą | Lietuvos pieno gamintojų asociacija

Europarlamentaras B. Ropė pristatė savo veiklą

Vasario 2-ąją Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete B. Ropė suorganizavo jau tradiciniu tapusį savo veiklos Europos Parlamente ir Lietuvoje aptarimo renginį, kuriame europarlamentaras pristatė 2017 metų veiklą ir diskutavo su renginio dalyviais apie veiklos gaires šiems metams.

„Žmonėms atrodo: Europos Parlamentas yra toli ir mums nerūpi, ką jie ten sprendžia. Iš tikrųjų taip nėra. Briuselyje priimami sprendimai, kurie rytoj tiesiogiai paveiks, ar bus ką dirbti žmogui Lietuvos mažame miestelyje ar kaime, kiek pinigų iš visų mūsų kišenių pareikalaus atominės elektrinės uždarymas, kas turės teisę Lietuvoje nusipirkti žemės. Dalyvaudamas priimant sprendimus dėl biudžeto ir kitų Lietuvai gyvybiškai svarbių klausimų, rengdamas pranešimus ar tiesiog bendraudamas su kitais sprendimų priėmėjais siekiu, kad Europos politikos rezultatai būtų naudingi visiems Lietuvos žmonėms, ne tik ES pinigus „įsisavinančioms“ institucijoms ir agentūroms“, - apžvelgdamas metų darbus teigė Bronis Ropė.

Žvelgdamas į ateitį, europarlamentaras mato dvi svarbias sritis, kur vis dar reikia įdėti daug pastangų, kad įtvirtintų Lietuvos, kaip pilnavertės Europos Sąjungos narės, statusą.

Pirma – pasiekti, kad ES tesėtų duotą pažadą sulyginti lietuvių žemdirbių gaunamas išmokas su parama kitų šalių ūkininkams. Bronis Ropė yra tas žmogus, kuris patekęs į Europos Parlamentą pradėjo nuosekliai kelti šį klausimą, nes anksčiau ten Lietuvai atstovavusiems politikams žemdirbių reikalai ne itin rūpėjo. Jis įteiks Europos Parlamento Peticijų komitetui žemdirbių surinktus parašus už išmokų suvienodinimą. Kartu europarlamentaras pripažino, kad realių poslinkių šioje srityje galima tikėtis tik iš kitos kadencijos Europos Parlamento, kuris formuos Europos Komisiją 2019-2024 metams.

Kita sritis, kur Europoje dar sunkiai sekasi panaikinti seną takoskyrą tarp Rytų ir Vakarų, yra skirtinga to paties ženklo prekių sudėtis skirtingose valstybėse. Europos Parlamentas ėmėsi pažaboti dvigubus standartus, kuriuos verslininkai taiko turtingesnių ir mažiau pasiturinčių Europos valstybių gyventojams. Briuselyje jau pripažįstamas Bronio Ropės autoritetas pelnė jam galimybę tapti vienu iš šio klausimo pranešėjų, siekiant geresnės mūsų šalies ir visos Europos vartotojų apsaugos nuo nesąžiningų manipuliacijų su gaminių sudėtimi.

„Man tai galimybė prisidėti, kad „naujųjų“ valstybių narių europiečiai, visų pirma mano rinkėjai lietuviai, jaustųsi Europos rinkoje gerbiami, visateisiai, kad mūsų skoniais, piniginėmis ir pasirinkimais nebūtų manipuliuojama“, – sako europarlamentaras iš Lietuvos, tapęs šešėliniu Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto pranešėju šiuo klausimu. Ne paslaptis – maisto produktų sudėtyje pakeičiant kokybiškas ir brangesnes žaliavas menkavertėmis, nukenčia ne tik vartotojas, bet ir žaliavos gamintojas – ūkininkas.

„Nesame prastesni už kitus europiečius, tą įrodėme realiais darbais; įtvirtinti mūsų lygiavertiškumą teisiniame ir politiniame lygmenyje yra mano siekis likusiai kadencijos daliai“, - tokį tikslą sau išsikėlė Bronis Ropė.

Veiklos ataskaita renginio svečiams pristatyta ir netradicine, vaizdo filmo forma.

Bronio Ropės veiklą pristatantį vaizdo filmą galima peržiūrėti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=kteST5sIy9M&feature=youtu.be