Europos pieno tarybos generalinė asamblėja | Lietuvos pieno gamintojų asociacija

Europos pieno tarybos generalinė asamblėja

Balandžio 16 -17 Briuselyje vyko Europos pieno tarybos generalinė asamblėja. Joje dalyvavo Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Tarybos pirmininkas Jonas Vilionis. Asamblėjoje pristatyta situacija šalių pieno rinkose. Diskutuota dviem pagrindinėmis temomis:

1) Dėl laisvosios prekybos sutarčių su Australija, Naująja Zelandija.

2) Dėl galimos masinės pieno gamintojų protesto akcijos.

LPGA vadovas pristatė Lietuvos poziciją - reikalavimą dėl ES tiesioginių išmokų, ragindamas EMB pritarti Lietuvos reikalavimui nuo sekančio ES finansinio laikotarpio pradžios išmokas suvienodinti. Šiam reikalavimui Europos pieno taryba iš esmės pritaria. Be to, EMB siūlo suformuluoti poziciją - kreipimąsi į ES politikus su tokiais punktais:

  • Būtina užtikrinti lygias sąlygas ir lygias tiesiogines išmokas ES žemės ūkio sektoriuje, taip pat skiriant dėmesį sąžiningoms pajamoms, kad žmonės galėtų padoriai gyventi;
  • Todėl ūkininkai turi gauti kaštus padengiančią kainą už produkciją, kad ateityje galėtų iš viso nebūti priklausomi nuo tiesioginių išmokų;
  • Tam tikslui pasiekti reikalingas pieno kiekių valdymas krizių atveju, kad ateityje krizių būtų galima išvengti. Krizėms įsibėgėjant, turi būti aktyvuota EMB suformuluota ir siūloma Rinkos atsakomybės programa.
  • Būtina mažinti pajamų skirtumus tarp ūkininkų ir kitų ES piliečių, kad jie gyventų vienodomis sąlygomis. Iš esmės, ES negali būti antrarūšių ūkininkų ir antrarūšių piliečių.

Taip pat organizacijoje vyko rinkimai. Ilgamečiam EMB prezidentui Romualdui Šaberiui pareiškus apie pasitraukimą, buvo renkamas naujas prezidentas. Prezidentu išrinktas belgas Erwinas Schöpges, 53-metų pieno gamintojas, aktyviai ginantis teisingą pieno politiką nuo pat EMB įkūrimo.

Be to, EMB valdyba buvo sustiprinta dviem naujais nariais: Johannes Pfaller iš Vokietijos pieno gamintojų organizacijos BDM, ir Pat McCormack iš Airijos Creamery pieno tiekėjų asociacijos (ICMS). Naujieji valdybos nariai įsipareigojo siekti sąžiningų pieno supirkimo kainų ir tvarios pieno gamybos.

Anot naujojo EMB prezidento Erwin Schöpges, kertiniu Europos pieno tarybos veiklos principu išliks solidarumas, bendradarbiavimas ir sąžiningumas. Organizacija ir toliau sieks, kad už pieno gamybą būtų sąžiningai atlyginama, padengiant ūkininkui gamybos kaštus ir užtikrinant sąžiningą atlygį už darbą. Be to, EMB sieks, kad pieno gamyba būtų tvari tiek vartotojų, tiek ES gamintojų atžvilgiu.

Lietuvos pieno gamintojų ir Europos pieno tarybo informacija