Lietuvos pieno gamintojų asociacija prisistatė Rytų Europos pienininkystės kongrese ir Kaukazo šalių pieno forume | Lietuvos pieno gamintojų asociacija

Lietuvos pieno gamintojų asociacija prisistatė Rytų Europos pienininkystės kongrese ir Kaukazo šalių pieno forume

2017 m. kovo 14 d. Tbilisyje vyko Rytų Europos pienininkystės kongresas ir pirmasis Kaukazo šalių pieno forumas. Renginį organizavo JT Maisto ir žemės ūkio organizacija (FAO), Ukrainos pieno gamintojų asociacija (AMP) bei Europos vystymo ir rekonstrukcijos bankas.
Renginys pritraukė daugiau kaip 200 dalyvių, tarp kurių buvo prekinių pieno ūkių savininkų, perdirbėjų iš Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano, Ukrainos ir kitų Rytų Europos ir Centrinės Azijos šalių, potencialūs investuotojai, tarptautinių organizacijų ir vyriausybių atstovai. Mūsų šalies pieno gamintojus renginyje atstovavo Lietuvos pieno gamintojų asociacijos Tarybos pirmininkas Jonas Vilionis, kuris pristatė pieno rinkos situaciją Lietuvoje, Asociacijos veiklą Lietuvoje bei ES.
Renginyje aptartos šiuolaikinės technologijos ir verslo požiūris į pieno sektoriaus plėtrą, grindžiamas realia patirtimi.  Sėkmingiausių Gruzijos, Armėnijos, Ukrainos, Azerbaidžano ir kitų šalių pieno ūkių savininkai ir specialistai dalijosi sėkmės paslaptimis. Kai kurie iš jų jau pasiekė daugiau nei 10 tonų pieno iš karvės per metus.
Dalyvavimą renginyje apibendrindamas J. Vilionis teigė matąs tarptautinio pieno gamintojų bendradarbiavimo prasmę. Lietuvos pieno gamintojų asociacija jau keletą metų sėkmingai bendradarbiauja su ES pieno gamintojų interesus ginančia Europos pieno taryba (EMB), kurios nariais LPGA yra nuo 2015-ųjų. Dalijimasis gerąja patirtimi bei bendrų sprendimų paieška ne tik įrodo pieno sektoriuje kylančių problemų ir laukiančių iššūkių bendrumą, bet ir dar kartą patvirtina, kaip svarbu pavieniams pieno gamintojams asocijuotis ir kartu kovoti už savo interesus.