Treti metai iš eilės dangus nelepina Lietuvos žemdirbių – užpernai skendę, pernai džiūvę, šiemet Lietuvos laukai vėl dulka, alinami sausros. Dangun nerimastingai žvalgosi ne tik augalininkai, bet ir gyvulininkai, susiduriantys su pašarų stygiaus problema. Vien iš pieno sektoriaus per pastaruosius metus pasitraukė 13 proc. pieno gamintojų, o pieno supirkimo kainos vėl mažinamos. Tai rodo, kad kadaise buvęs žemės ūkio kraštas, šis sektorius Lietuvoje traukiasi, kas reiškia ne tik nykstančias darbo vietas, bet ir tiesioginius ekonominius nuostolius valstybei.
Panašu, kad ūkininkų rypavimai dėl tragiškos situacijos nedaug terūpi nei nacionalinei, nei europinei valdžiai: nei bendradarbiaujančių diskusijų su valdžios atstovais, nei protesto akcijų niekas neišgirdo. Pieno perdirbimo įmonės, užuot sąžiningai su žemdirbiu pasidalijusios iš litro pieno gaunamos naudos pyragą, toliau skaičiuoja pelnus ir taško juos paramoms (deja, ne ūkininkams, o būsimiems Prezidentams). Belieka kreiptis į dangų, prašant dosniai palaistyti pasėlius ir leisti bent šiuos metus baigti be didesnių nuostolių, bei nušviesti sąmonę valdžios vyrams.
Lietuvos pieno gamintojų asociacija, kurią palaiko Lietuvos ūkininkų sąjunga, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija, Lietuvos grūdų augintojų asociacija ir Lietuvos žemės ūkio taryba, kviečia kiekvieną Lietuvos žemdirbį prisijungti prie simbolinės kreipimosi dangun akcijos gegužės 12 dieną: kiekviename rajono centre dalyvauti šv. Mišiose už Lietuvos žemės ūkio sektorių, kartu meldžiant „Už palankias gamtines sąlygas ir Lietuvos žemės ūkio išlikimą“.