2023 m. kovo 17 d. Jonavoje vyko Lietuvos pieno gamintojų asociacijos ataskaitinis rinkiminis visuotinis narių susirinkimas.
Asociacijos prezidentas Jonas Vilionis pristatė praėjusių metų asociacijos veikos atskaitą. J.Vilionis akcentavo, kad 2021-2022 metai Lietuvos pieno ūkiui buvo ganėtinai geri. Buvo sustojęs mažėti karvių skaičius, buvo pradėjusi augti pieno gamyba, nes ūkininkams buvo mokama padori kaina už žaliavinį pieną. Deja, pastaraisiais mėnesiais šalies pieno ūkis atsidūręs ant prarajos krašto. Karvių skaičius nuo 2004 m. iki 2023 m. sumažėjo 48 procentais. (2004 m. buvo 467 414, 2023 m. liko 222 954). Karvių laikytojų nuo 2004 m. sumažėjo 89 procentais. Nuo 195 231 iki 21 507. Daugiausia yra vienos karvės laikytojų – 18 825. Ūkių kuriuose laikoma iki 20 karvių yra 28 649, daugiau nei 100 karvių – 264, daugiau nei 500 karvių – 47 ūkiai. Europos Sąjungoje vis dar esame diskriminuojami, Lietuvos ūkininkų gaunama parama vis dar nesiekia ES vidurkio.
J.Vilionis pažymėjo, kad Lietuvos pieno gamintojų asociacija yra pilnateisė Europos pieno tarybos (EMB) narė. EMB posėdžiuose pradėjome dalyvauti dar 2014 m ir įsitikinome, kaip aktyviai ir intensyviai ši organizacija dirba. Kadangi savo interesus atstovavome itin efektyviai, nuo 2016 m. tarptautiniam atstovavimui asociacija gavo valstybės finansavimą, tai palengvino asociacijos finansinę naštą. Džiugu, kad Europos pieno taryba ne kartą pagerbė Lietuvos pieno gamintojų asociaciją, deleguodama organizacijos prezidentą ir kitus atstovus atvykti į LPGA renginius Lietuvoje. 2021 ir 2022 nuotoliniu būdu mūsų renginiuose dalyvavo EMB atstovai - 2021 m. dalyvavo tuometinis vice prezidentas Kjartan Pauolsen, 2022 m. tuometinė prezidentė Nyderlandų pieno gamintojų organizacijos vadovė Sieta van Keimpema.
Šiemet planuojame Lietuvoje surengti Europos pieno tarybos generalinę asamblėją, į kurią turėtų susirinkti 21 organizacijos atstovai iš 18 šalių, ne tik iš ES bet ir tokių šalių kaip Norvegija ir Šveicarija. Kitų šalių pieno gamintojai susiduria su panašiomis problemomis, iškelti aukšti Žaliojo kurso tikslai apsunkina darbą ir kitų šalių pieno gamintojams. Europos pieno taryboje kartu bandome paveikti Europos Komisiją, kad Žaliojo kurso įgyvendinimui būtų skirti papildomi pinigai.
Planuoja ir Lietuvos delegacija dar šiais metais susitikti su žemės ūkio ir kaimo plėtros komisaru Janusz Wojciechowskiu.
Per suvažiavimą buvo išrinkta ir naujos kadencijos asociacijos tarybą, kurią sudarys: Jonas Vilionis, Vaidutė Stankevičienė, Egidijus Gečas, Adelė Adamonienė, Arūnas Kudrevičius, Petras Puskunigis, Andrejus Štombergas, Albinas Jusas, Albertas Brazas, Juratė Dovydėnienė, Nijolė Barkauskienė, Tomas Raudonius, Naglis Narauskas, Mažvydas Petraitis, Mindaugas Petkevičius, Romualdas Majeras, Eimantas Eigirdas, Marius Eglynas.
Asociacijos prezidentu perrinktas Jonas Vilionis.
LPGA informacija
Daugiau skaitykite portale "Mano ūkis"